
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Resistance | 550 mΩ |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 0.501 g |
| Type | Low Side |
| Interface | SPI |
| Output Current | 350 mA |
| Operating Supply Voltage | 5 V to 27 V |
| Output Type | N-Channel |
| Max Power Dissipation | 1.7 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3.1 V |
| Power Dissipation | 1.7 W |
| Max Output Current | 900 mA |
| Turn-On Delay Time | 10 µs |
| Turn-Off Delay Time | 10 µs |
| Max Supply Current | 4 mA |
| Output Configuration | Low Side |
| Number of Outputs | 16 |
| Nominal Supply Current | 4 mA |
| Nominal Input Voltage | 27 V |
| Fault Protection | Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage |
| Schedule B | 8542390000 |
| On Resistance (RON) | 1.1 Ω |
| Ratio - Input:Output | 1:16 |
| Current Limit | 0.9 A to 2.5 A |
Stock: 9619
Distributors
pcbx
Unit Price$6.08881
Ext.Price$6.08881
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.08881 | $6.08881 |
| 10 | $4.73717 | $47.37170 |
| 25 | $4.35587 | $108.89675 |
| 50 | $4.28302 | $214.15100 |
| 100 | $4.21138 | $421.13800 |
| 300 | $3.96660 | $1189.98000 |
| 500 | $3.73604 | $1868.02000 |
| 1000 | $3.64884 | $3648.84000 |
| 3000 | $3.54081 | $10622.43000 |
| 5000 | $3.43596 | $17179.80000 |
